Ste že začeli meditirati? Učinki so neverjetni!

Vedno več ljudi se zateka k meditaciji. Tudi v naši ekipi smo navdušeni nad njo, saj ugodno vpliva na vsa področja življenja. Danes bomo govorili o tem, kako meditirati, obenem pa vam predstavili vonj, ki vam bo pomagal, da se hitreje sprostite in začnege meditirati.

Z meditacijo si boste bistveno okrepili svoje fizično in psihično zdravje. 

Meditacija sprva ni najbolj preprosta stvar, saj je zelo težko umiriti misli. Prav zato moramo poskrbeti za udobnost in sproščenost.

Pomembno je, da smo v prostoru, kjer se počutimo varno in mirno. 

 

PROSTOR IN ČAS
Meditirajte, ko ste sami in vas nihče ne bo motil. Izključite elektronske naprave (telefon, tablice …). Poskrbite tudi za optimalno temperaturo. Nekateri meditirajo ob sproščujoči glasbi, a najbolje je, da to počnete v tišini.

Prižgete lahko tudi svečko. Mi smo za pomoč pri meditaciji razvili mešanico eteričnih olj MEDITATION, ki  lajša stres, pomiri telo in duha in omogoči, da se hitreje sprostimo.

 

TELO

Pred meditacijo raztegnite mišice in malce razgibajte telo, da boste sprostili napetosti. Lahko naredite nekaj vaj iz joge, npr. pozdrav soncu. Pomembno je tudi, da ne meditirate lačni ali preveč siti.

 

ZAČETEK:

Zavzemite položaj, kjer vam bo najbolj udobno. Če vam ni udobno sede, lahko meditirate tudi leže. 

 

DIHANJE:

Dihajte. Pomembno je, da dihate globoko in enakomerno. 

Premikanje trebušne prepon med dihanjem masira trebuh, tanko črevo, vranico in jetra . Zgornji del trebušne prepone masira celo srce. Ko vdihnemo in razširimo prepono, se raztegne tudi naš trebuh. S tem masiramo  izboljšamo cirkulacijo v organih. Globoko dihanjesSprošča napetost, telo in um.

 

KAKO UTIŠATI MISLI, KI POVZROČAJO STRES?

To je eno izmed najbolj pogostih vprašanj pri meditaciji.

Begajoče misli bomo ukrotili, če jih bomo enostavno pustili pri miru in jih samo opazovali. Objektivno, kot da niso naši. Tako kot pridejo, bodo sčasoma tudi odšli.

 

NE BODITE STROGI S SEBOJ

Ko začnete meditirati, ne pričakujte, da boste kot tibetanski menihi.

Dovolj je 5 minut, potem pa to le nadgrajujte.

 

ZAKAJ JE TOREJ MEDITACIJA TAKO POMEMBNA?

 

 1. Zmanjšuje depresijo.
 2. Lažje se spopadamo s stresom.
 3. Zmanjšuje vnetja v telesu in bolečine.
 4. Krepi imunski sistem.
 5. Izboljša čustveno in socialno inteligenco.
 6. Pomaga nam definirati sanje in cilje.
 7. Lažje nadzorujemo čustva.
 8. Fantastično vpliva na koncentracijo.
 9. Spodbuja sočutje.
 10. Izboljša spomin.

 

Mešanico eteričnih olj MEDITATION najdete TUKAJ. 15% ceneje.

 

Ste že začeli meditirati? Učinki so neverjetni!

Vedno več ljudi se zateka k meditaciji. Tudi v naši ekipi smo navdušeni nad njo, saj ugodno vpliva na vsa področja življenja. Danes bomo govorili o tem, kako meditirati, obenem pa vam predstavili vonj, ki vam bo pomagal, da se hitreje sprostite in začnege meditirati.

Z meditacijo si boste bistveno okrepili svoje fizično in psihično zdravje. 

Meditacija sprva ni najbolj preprosta stvar, saj je zelo težko umiriti misli. Prav zato moramo poskrbeti za udobnost in sproščenost.

Pomembno je, da smo v prostoru, kjer se počutimo varno in mirno. 

 

PROSTOR IN ČAS
Meditirajte, ko ste sami in vas nihče ne bo motil. Izključite elektronske naprave (telefon, tablice …). Poskrbite tudi za optimalno temperaturo. Nekateri meditirajo ob sproščujoči glasbi, a najbolje je, da to počnete v tišini.

Prižgete lahko tudi svečko. Mi smo za pomoč pri meditaciji razvili mešanico eteričnih olj MEDITATION, ki  lajša stres, pomiri telo in duha in omogoči, da se hitreje sprostimo.

 

TELO

Pred meditacijo raztegnite mišice in malce razgibajte telo, da boste sprostili napetosti. Lahko naredite nekaj vaj iz joge, npr. pozdrav soncu. Pomembno je tudi, da ne meditirate lačni ali preveč siti.

 

ZAČETEK:

Zavzemite položaj, kjer vam bo najbolj udobno. Če vam ni udobno sede, lahko meditirate tudi leže. 

 

DIHANJE:

Dihajte. Pomembno je, da dihate globoko in enakomerno. 

Premikanje trebušne prepon med dihanjem masira trebuh, tanko črevo, vranico in jetra . Zgornji del trebušne prepone masira celo srce. Ko vdihnemo in razširimo prepono, se raztegne tudi naš trebuh. S tem masiramo  izboljšamo cirkulacijo v organih. Globoko dihanjesSprošča napetost, telo in um.

 

KAKO UTIŠATI MISLI, KI POVZROČAJO STRES?

To je eno izmed najbolj pogostih vprašanj pri meditaciji.

Begajoče misli bomo ukrotili, če jih bomo enostavno pustili pri miru in jih samo opazovali. Objektivno, kot da niso naši. Tako kot pridejo, bodo sčasoma tudi odšli.

 

NE BODITE STROGI S SEBOJ

Ko začnete meditirati, ne pričakujte, da boste kot tibetanski menihi.

Dovolj je 5 minut, potem pa to le nadgrajujte.

 

ZAKAJ JE TOREJ MEDITACIJA TAKO POMEMBNA?

 

 1. Zmanjšuje depresijo.
 2. Lažje se spopadamo s stresom.
 3. Zmanjšuje vnetja v telesu in bolečine.
 4. Krepi imunski sistem.
 5. Izboljša čustveno in socialno inteligenco.
 6. Pomaga nam definirati sanje in cilje.
 7. Lažje nadzorujemo čustva.
 8. Fantastično vpliva na koncentracijo.
 9. Spodbuja sočutje.
 10. Izboljša spomin.

 

Mešanico eteričnih olj MEDITATION najdete TUKAJ. 15% ceneje.

 

Sorodni:

  Meditation <p>mix eteričnih olj
  Mešanica Meditation je namenjena vsem, ki radi meditirate ali pa potrebujete popolno sprostitev in pomiritev. Največja zasluga gre kadilni bosveliji, njena moč in aroma pa se v kombinaciji z limono in pomarančo še izboljša.
  Cena z DDV:
  od 8,29 €
  Masažno olje <p>Meditation
  Masažno olje Meditation je namenjeno predvsem za sprostitvene in antistresne masaže. Njegova aroma telo popolnoma pomiri in nudi popolno sprostitev. Olje je nepogrešljivo za ljudi, ki si želijo notranjega miru.
  Cena z DDV:
  od 14,50 €

  Povezane novice

  Proti spomladanski utrujenosit

  Večina Slovenije se je danes prebudila v deževno jutro, kar marsikomu kvari razpoloženje. Mi smo za vas pripravili zares popolno mešanico eteričnih olj, ki bo poskrbela za dobro voljo in optimizem ter omilila stres.

  S stresom, nespečnostjo in anksioznostjo se sooča mnogo ljudi. Zdi se, da smo v današnjem času vedno bolj obremenjeni, zaskrbljeni in napeti. Mnogo ljudi se zaradi tega zateka k slabim navadam, kot so kajenje, prekomerno pitje alkohola ali prehranjevanje z nezdravo hrano. Danes bomo govorili o tem, kako vam lahko pomagajo prav eterična olja.

  Dnevi so vedno krajši, ljudje bomo začeli več časa preživljati v notranjih prostorih. Mrzlo vreme, situacija v svetu, stres in nesigurnost zelo škodujejo kakovosti življenja. Želim, da ste boljše volje s pozitivnim pogledom na prihodnost, zato smo nižali našo priljubljeno mešanico Lift me up, ki dviguje razpoloženje. 

  Jesen je tukaj in že se soočamo s sezonskimi boleznimi. Ljudje smo vedno bolj izpostavljeni stresu, kar pa izjemno slabo vpliva na počutje in zdravje. Ta začaran krog moramo prekiniti. Veliko lahko naredimo že s pravilno prehrano in gibanjem, dokazano pa pomaga tudi aromaterapija s kakovostnimi eteričnimi olji.

  Vsi vemo, da je nespečnost izjemno neprijetna stvar. Povzroča utrujenost, motnje koncentracije, bolečine v mišicah in dodaten stres. Kako nam eterična olja pri tem pomagajo?

  Večina od nas se strinja, da živimo v stresnih časih. Zadnjih nekaj tednov opažam, da se ljudje še težje soočajo s stresnimi situacijami. Službene skrbi, novi začetki, priprava letnih poročil, družinske stiske in raznorazne težave načenjajo naše zdravje in slabo vplivajo na razpoloženje. Kako lahko učinkovito obvladujemo stres?

  Piškotki za analitiko
  Ti se uporabljajo za beleženje analitike obsikanosti spletne strani in nam zagotavljajo podatke na podlagi katerih lahko zagotovimo boljšo uporabniško izkušnjo.
  Piškotki za družabna omrežja
  Piškotki potrebni za vtičnike za deljenje vsebin iz strani na socialna omrežja.
  Piškotki za komunikacijo na strani
  Piškotki omogočajo pirkaz, kontaktiranje in komunikacijo preko komunikacijskega vtičnika na strani.
  Piškotki za oglaševanje
  So namenjeni targetiranemu oglaševanju glede na pretekle uporabnikove aktvinosti na drugih straneh.
  Kaj so piškotki?