Materinski dan: Kakšna mama je najboljša mama?

Drage mamice, vesel materinski dan! Vsi člani naše ekipe vam želimo, da uživate v tem dnevu. Pravzaprav vam želimo, da ste vsak dan ponosne nase, saj opravljate najtežje delo, in s svojo vzgojo prispevate k lepšemu svetu.  

Kakšna mama pa je najboljša mama?

Zadnjih nekaj let lahko na družabnih omrežjih spremljamo ženske, ki dajejo vtis, da so popolne mame s popolnimi otroki. Sploh v tujini. Objavljajo fotografije, kako se z otrokom igrajo z jesenskim listjem, a vsi so čudežno čisti. Kot iz reklame za pralni prašek. Za rojstne dneve pripravijo najlepše torte iz tičine mase. Izgledajo fantastično. Vedno in povsod. Kupujejo samo didaktične igrače in sledijo vsem modernim smernicam.

 

So to najboljše mame? Prepričana sem, da so čudovite mame. Pa vendar ... to ni in po mojem mnenju ne sme biti definicija najboljše mame.

 

Še preden sem rodila svoja sinova, sem se priključila številnim skupinam na Facebooku, kjer se mamice podpirajo in si svetujejo. Marsikdaj smo si zares pomagale, a včasih je prišlo do situacij, kjer sem dobila občutek, da gre za neko tekmovanje. In na žalost tudi veliko primerjanja in obsojanja.

Cepiti ali ne cepiti? Dojiti ali ne dojiti? Eko hrana ali kdaj pa kdaj kakšno sladko presenečenje? Vse starši sami ali pomoč babic? Hitro sem ugotovila, da so se določene mamice začele počutiti slabo. To pa nikoli ne sme biti cilj teh debat. Ne smemo živeti v okolju, kjer zaradi lastnih prepričanj drugim ženskam dajemo občutek manjvrednosti.

Dejstvo je, da ima vsak izmed nas svoje poglede na svet, svoje želje in tudi vzgojo. Prepričana sem, da večina dela tako, kot se jim zdi, da je najboljše za njihove otroke. In tudi če se z njimi ne strinjamo, je vsako obsojanje popolnoma odveč. 

 

Kdo je torej najboljša mama?

Za svojega otroka si to ti. Nihče mu ne more dati toliko ljubezni in podpore kot ti (in tvoja polovica). Nihče na svetu mu ne pomeni toliko kot ti. Nihče ne bo tako srečen, če boš TI srečna. 

Je pomembno, da mu narediš popolno torto? NE! Pomembno je, da ga pričakaš z nasmehom na ustnicah, ko pride iz šole/vrtca. Da vidi, da si se ga razveselila. Da je vedno dobrodošel! 

Torto lahko navsezadnje tudi kupiš. Jaz jo. :) Sprva sem tudi jaz prevzela miselnost, da moram vse narediti popolno. Še zdaj se spomnim, kako sva za njun 2. rojstni dan s partnerjem od 16.00 do 3. zjutraj izdelovala like iz risanke Ledeno kraljevstvo. Edino, kar mi je uspelo narediti prepoznavno, je bil snežak. Pa še ta ni bil podoben tistemu iz risanke, ampak navadnemu snežaku. Na koncu sva oba bruhnila v smeh in "umetnijo" nazdravila s šampanjcem. :) Od takrat naprej tisto popoldne raje preživimo nekje v gozdu, izdelavo torte pa prepustimo profesionalcem.

Sta otroka kaj prikrajšana? :)

To je samo en primer, ki ga lahko posplošimo na vse ostale. 

 

Torej, si najboljša mama, ker se trudiš. Ker imaš brezpogojno rada svojega otroka in mu daješ občutek varnosti.  

Pa še nekaj, otroci si želijo srečnih mamic. Otroci potrebujejo srečne mamice. Ravno zato je prav, da si vzameš čas zase. Navsezadnje si ženska, ki ima svoje potrebe in cilje. Brez skrbi, če boš poskrbela za svoje potrebe, se otrok ne bo počutil, da ni brezpogojno ljubljen. Mu boš pa čudovit zgled!

 

DARILO OD NAS

Če boš danes kupovala v naši spletni trgovini nad 25€ ti bomo poslali še vrtnični ali jasminov piling. Napiši v opombo, katerega si želiš.

Prav samo za ženske pa smo pred kratkim ustvarili mešanico Women's blend in jo močno znižali. Čaka te TUKAJ.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Materinski dan: Kakšna mama je najboljša mama?

Drage mamice, vesel materinski dan! Vsi člani naše ekipe vam želimo, da uživate v tem dnevu. Pravzaprav vam želimo, da ste vsak dan ponosne nase, saj opravljate najtežje delo, in s svojo vzgojo prispevate k lepšemu svetu.  

Kakšna mama pa je najboljša mama?

Zadnjih nekaj let lahko na družabnih omrežjih spremljamo ženske, ki dajejo vtis, da so popolne mame s popolnimi otroki. Sploh v tujini. Objavljajo fotografije, kako se z otrokom igrajo z jesenskim listjem, a vsi so čudežno čisti. Kot iz reklame za pralni prašek. Za rojstne dneve pripravijo najlepše torte iz tičine mase. Izgledajo fantastično. Vedno in povsod. Kupujejo samo didaktične igrače in sledijo vsem modernim smernicam.

 

So to najboljše mame? Prepričana sem, da so čudovite mame. Pa vendar ... to ni in po mojem mnenju ne sme biti definicija najboljše mame.

 

Še preden sem rodila svoja sinova, sem se priključila številnim skupinam na Facebooku, kjer se mamice podpirajo in si svetujejo. Marsikdaj smo si zares pomagale, a včasih je prišlo do situacij, kjer sem dobila občutek, da gre za neko tekmovanje. In na žalost tudi veliko primerjanja in obsojanja.

Cepiti ali ne cepiti? Dojiti ali ne dojiti? Eko hrana ali kdaj pa kdaj kakšno sladko presenečenje? Vse starši sami ali pomoč babic? Hitro sem ugotovila, da so se določene mamice začele počutiti slabo. To pa nikoli ne sme biti cilj teh debat. Ne smemo živeti v okolju, kjer zaradi lastnih prepričanj drugim ženskam dajemo občutek manjvrednosti.

Dejstvo je, da ima vsak izmed nas svoje poglede na svet, svoje želje in tudi vzgojo. Prepričana sem, da večina dela tako, kot se jim zdi, da je najboljše za njihove otroke. In tudi če se z njimi ne strinjamo, je vsako obsojanje popolnoma odveč. 

 

Kdo je torej najboljša mama?

Za svojega otroka si to ti. Nihče mu ne more dati toliko ljubezni in podpore kot ti (in tvoja polovica). Nihče na svetu mu ne pomeni toliko kot ti. Nihče ne bo tako srečen, če boš TI srečna. 

Je pomembno, da mu narediš popolno torto? NE! Pomembno je, da ga pričakaš z nasmehom na ustnicah, ko pride iz šole/vrtca. Da vidi, da si se ga razveselila. Da je vedno dobrodošel! 

Torto lahko navsezadnje tudi kupiš. Jaz jo. :) Sprva sem tudi jaz prevzela miselnost, da moram vse narediti popolno. Še zdaj se spomnim, kako sva za njun 2. rojstni dan s partnerjem od 16.00 do 3. zjutraj izdelovala like iz risanke Ledeno kraljevstvo. Edino, kar mi je uspelo narediti prepoznavno, je bil snežak. Pa še ta ni bil podoben tistemu iz risanke, ampak navadnemu snežaku. Na koncu sva oba bruhnila v smeh in "umetnijo" nazdravila s šampanjcem. :) Od takrat naprej tisto popoldne raje preživimo nekje v gozdu, izdelavo torte pa prepustimo profesionalcem.

Sta otroka kaj prikrajšana? :)

To je samo en primer, ki ga lahko posplošimo na vse ostale. 

 

Torej, si najboljša mama, ker se trudiš. Ker imaš brezpogojno rada svojega otroka in mu daješ občutek varnosti.  

Pa še nekaj, otroci si želijo srečnih mamic. Otroci potrebujejo srečne mamice. Ravno zato je prav, da si vzameš čas zase. Navsezadnje si ženska, ki ima svoje potrebe in cilje. Brez skrbi, če boš poskrbela za svoje potrebe, se otrok ne bo počutil, da ni brezpogojno ljubljen. Mu boš pa čudovit zgled!

 

DARILO OD NAS

Če boš danes kupovala v naši spletni trgovini nad 25€ ti bomo poslali še vrtnični ali jasminov piling. Napiši v opombo, katerega si želiš.

Prav samo za ženske pa smo pred kratkim ustvarili mešanico Women's blend in jo močno znižali. Čaka te TUKAJ.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sorodni:

  Women's blend <p>mix eteričnih olj
  Women’s blend je mešanica za ženske s pomirjevalnimi učinki. Pomaga pri razstrupljanju telesa, uravnava telesne funkcije in pomaga zniževati stresne hormone. Je odlična pomoč pri številnih težavah, s katerimi se soočajo ženske.
  Cena z DDV:
  od 7,53 €
  Mangovo maslo <p> Mango
  Mangovo maslo je zaradi svojih neprecenljivih lastnosti eno izmed zaželenih masel na svetu. Koži nudi mehkobo, svežino in lesk. Primerno je tudi za vse, ki imajo izsušeno kožo in različne kožne nepravilnosti.
  Cena z DDV:
  8,47 €

  Povezane novice

  Pred nekaj tedni mi je prijateljica razlagla, kako je izčrpana. Ima kariero, skrbi za družino in gospodinjstvo, je vzorna mama, a nikoli si ne vzame časa zase. Ko sem ji rekla, da naj si vzame 2 dni za razvajanje in sprostitev, je rekla, da je to sebično do družine. Pa je to res?

  Materinski dan je tik pred vrati, zato sem se odločila, da današnji blog posvetim uravnoteženju starševskih, poslovnih in osebnih obveznosti. Na koncu bloga vas čaka zares bogato presenečenje (darilo).

  Seznam, ki ga morate prebrati

  Si tudi vi radi privoščite kopel? To je zagotovo eden izmed najbolj sproščujočih ritualov, ki si jih lahko privoščimo. Če uporabimo eterična olja, pa je lahko izkušnja še boljša. Poglejmo, katera so primerna in katera definitivno ne.

  Koledarske pomladi še ni, a letos so temperature poskrbele, da smo se že konec februarja počutili zelo spomladansko. Počasi se prebuja narava in z njo tudi mi. Pomlad pa nima le dobrih lastnosti, pač pa je to čas alergij in utrujenosti, obiščejo pa nas tudi prvi brenčeči gostje. S katerimi eteričnimi olji si lahko izjemno pomagamo?

  Z glavobolom se vsak dan spopada na milijone ljudi. Do njih pride zaradi različnih razlogov, kot so stres, utrujenost, alergije, hormonsko neravnovesje, nepravilna prehrana, nizek krvni sladkor, alkohol  in nepravilna drža.  Za zdravljenje glavobola se največkrat zatečemo k protibolečinskim tabletam,  ki imajo pogosto neprijetne stranske učinke in lahko slabo vplivajo na jetra in ledvice. Številne študije so potrdile, da so nekatera eterična olja odlična naravna rešitev za odpravljanje glavobola.

  Večina od nas se je vsaj enkrat v življenju soočala s težavami z lasmi. Imate mogoče mastne lase, tanke ali lomljive?     Ali pa imate težave s prhljajem in izpadanjem las? Danes boste izvedeli, katera eterična olja najbolj pomagajo pri tovrstnih težavah.

  Piškotki za analitiko
  Ti se uporabljajo za beleženje analitike obsikanosti spletne strani in nam zagotavljajo podatke na podlagi katerih lahko zagotovimo boljšo uporabniško izkušnjo.
  Piškotki za družabna omrežja
  Piškotki potrebni za vtičnike za deljenje vsebin iz strani na socialna omrežja.
  Piškotki za komunikacijo na strani
  Piškotki omogočajo pirkaz, kontaktiranje in komunikacijo preko komunikacijskega vtičnika na strani.
  Piškotki za oglaševanje
  So namenjeni targetiranemu oglaševanju glede na pretekle uporabnikove aktvinosti na drugih straneh.
  Kaj so piškotki?